O nas

Projekt Kronicast to inicjatywa, która początkowo skupiona była na długich wspominkowych Polaków rozmowach na tematy popkulturowe z przeszłości. Dzisiaj to również – oprócz naszego głównego formatu, czyli podcastu „Kronicast” – zbiór innych inicjatyw, w tym „Procenty Historii„, czyli podcast o wydarzeniach wieków minionych z zakrapianym tłem, czy też „Kronicastowy Kącik Giereczkowy – KKG„, gdzie rozmawiamy o różnych grach, nowościach i nieco starszych, w które udało nam się zagrać. A to dopiero początek.

Cieszymy się, że możemy dla Was, drodzy słuchacze, przygotowywać wartościowy kontent. A to wszystko zawsze w doborowym towarzystwie.

Oto ekipa, która od 2017 roku dostarcza wam tyle radości i uśmiechu 🙂

Dawid „Dejw” Rynkowski  

Jeden z tych dwóch, co montuje odcinki. Kibic Formuły 1, mąż, ojciec syna i Procentów Historii.

Lubi grać na każdej platformie, a głowę ma pełną bezużytecznej wiedzy którą lubi dzielić się z innymi. Miłośnik sfermentowanych owoców.


Michał „Emjoot” Jankowski

Cicha eminencja podcastingu. Z Kronicastem związany od początku, uczestniczący jako nagrywający we wszystkich projektach.

Prywatnie mąż. Opiekun rudego Maine Coona. Pisze recenzje komiksów, fan japońszczyzny. Miłośnik filmów klasy A do Ź. Ryj mu się śmieje z największych pierdół #Człowiek_suchar i #miłośnik_platyn.


Krzysztof „Hader” Tałajczyk

Prywatnie mąż i ojciec. Gra od 1993 roku, jeszcze mu się nie znudziło. Ojciec-założyciel Procentów Historii, prowadzący Kronicastowy Kącik Giereczkowy. W wolnych chwilach… gra i recenzuje.


Jakub „Chory Koń” Antoniuk

Miłośnik historycznego aspektu popkultury, chętnie czyta komiksy superbohaterskie oraz frankofońskie oraz ogląda animacje Disneya, ale jeszcze chętniej poznaje ich historię, zakulisowe ciekawostki, dramaty i sukcesy.

Pomysłodawca inicjatywy Kronicast (choć pod inną nazwą). Zawsze wolał się tytułować producentem niż założycielem czy prowadzącym.


Piotr „Dziadomir” Ziętal

Mit? Nie. Legenda? Meh. Człowiek przechuj? Na pewno! Wygnany na obcą ziemię szerzy miłość i tolerancję, wkurwem i Git Gut.


Adam „Fenek” Czarnecki

Człowiek talentów języcznych i więzień wymyślonych krain i głosów. Duchowe zwierzę to leniwiec, wiecznie zarobiony, więc sam nawet nie napisał tego opisu. 


Michał „Habson” Haba

Socjolog z wykształcenia, który w kilku miastach Polskich i nie tylko na chleb już zarabiał. Fan gier, filmów, sportu, ale i od polityki nie stroniący. Czasem sarkastyczny, czasem ironiczny, starający się być merytoryczny.


Daniel „Mycha” Czarnecki

Wychowany w zamiłowaniu do zajmowania się sobą i singla z fabułą i japońskich pierdół z RTL7. Zmęczony chciwością i brudnymi zagrywkami branżuni growej zaszywa się w starociach i grach, gdzie może spędzić dziesiątki godzin, poznając fabułę, a nie wredotę internetu.

Brak kontaktu ludzkiego odbija sobie, wciągając znajomych w fanatyzm planszówkowy i RPGowy.


Tomek „Tenebrael” Dittrich

Zaprawiony weteran po obu stronach barykady. Gdy flashbacki okrutnej prawdy go dopadają, ucieka w słodkie ramiona technologii i pop kultury. Wyznaje to, że ludzie, którzy kupili i VR oraz są zadowoleni nie istnieją, a to konspiracja korporacji, które chcą wcisnąć nam nowy niepotrzebny trend.


Hall of Fame

  • Kali „Warp Maiden” Murawska
  • Tomasz „Winfrid” Wasiewicz
  • Krzysztof „Apach” Pogłódek
  • Kasia „Katka” Porębska
  • Dariusz „Konsolite” Pasturczak
  • Dariusz „Toperz” Szymański

Goście specjalni

  • Grzegorz „Prez” Wojewoda z podcastu „Rozgrywka”
  • Rafał Radomyski z „Bezimenny Podcast”
  • Leszek „Leafnode / Liściasty” Krupiński
  • Tomasz Pieniak z „Wszystko Gra”